Pvpserverler I Private serverler I Pvp server I Pvpciyiz.biz I Metin2
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Pardus İşletim Sistemi

+2
MeDCeZiR
SaNcArHaN
6 posters
YazarMesaj
SaNcArHaN
PvP Server Admin
PvP Server Admin
SaNcArHaN

Teşekkür : 290

Pardus İşletim Sistemi Empty
MesajKonu: Pardus İşletim Sistemi   Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimeSalı Mart 16, 2010 6:06 pm

Pardus, Türkiye'de geliştirilen bir GNU/Linux dağıtımıdır.
Google Summer of Code
Pardus, Google'ın öğrencilerle staj ve kendini geliştirme imkânı ile tasarılara geliştirici ve katkı sağlamayı amaçladığı açık kaynak tasarısı Google Summer of Code'a 2008 ve 2009 olmak üzere iki kere katılmıştır. Bu organizasyona ilk katılan Türk tasarısı Pardus olmuştur.
CeBIT Eurasia Bilişim Fuarı
Bazı dönemlerde Pardus hakkındaki gelişmeleri halka duyurmak ve tasarıya olan ilgiyi arttırmak amacıyla CeBIT Eurasia Bilişim Fuarı'na katılım sağlanmaktadır. 2006, 2008 ve 2009 Fuarlarında Pardus standı kurulmuştur.
Staj
Her yaz staj konuları ve öğrencilerde aranan nitelikler duyurulur, başvurular sonucunda uygun görülenler Pardus'ta staj şansına sahip olurlar.

Pardus, özgün ve kendi araçlarına sahip bir Linux dağıtımıdır. Bununla birlikte Pardus'un gelişmiş bazı özellikleri diğer Linux dağıtımlarının'da ilgisini çekmiş, Ubuntu'nun KDE ara birimini kullanan sürümü Kubuntu, ilerideki sürümlerinde Pardus Ağ Yöneticisi'ni kullanacağını açıklamıştır. Ayrıca Kubuntu geliştiricileri 2008 yılında Pardus'a dâhil edilmesi beklenen "Policy Kit / DBus entegrasyonu" tasarısından etkilediklerini belirtmişlerdir.
Sektörel Alanda Pardus
Pardus projesi, gelecek yıllarda da artarak devam edecek olan kurum ve kuruluşların Pardus göçlerine yönelik göç ve danışmanlık süreçlerini gerçekleştirebilecek, konusunda uzman ve tecrübeli firmalar ile işbirliği yoluna giderek, Pardus amaçlı ortak işbiriliği kanalları geliştirmeyi, ekosistemi canlı ve üretken kılmayı ve göç süreçlerini düzenli bir dokümantasyon sistemi, müşteri ilişkileri yönetimi, veri madenciliği ve iş zekası vizyonunu da oturtarak gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Pardus'a göç etmek isteyen firmalara göç ve danışmanlık hizmetleri vermesi amacıyla istekli ve istenilen bilgi birikimi, tecrübe ve yeterliliğe sahip firmalarla Göç Ortaklığı Adaylığı Sözleşmesi yapılmaktadır.
Pardus kullanan kurumlar
Kamu
Milli Savunma Bakanlığı[
Dışişleri Bakanlığı (kısmen)
Türk Silahlı Kuvvetleri (kısmen)
Emniyet Teşkilatı (kısmen)
Radyo Televizyon Üst Kurumu
ASAL
Ankara Emniyet Müdürlüğü
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü
Bergama Belediyesi
Ceyhan Belediyesi

Üniversiteler
Adıyaman Üniversitesi
Ankara Üniversitesi
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi
Batman Üniversitesi
Sivil toplum Kuruluşları
Petrol-İş Sendikası
KAYNAK=WİKİPEDİA
SecurityProfessional isimli Üye şimdilik offline konumundadır Mesajı Moderatöre bildir Alıntı ile Cevapla

En son SaNcArHaN tarafından C.tesi Ekim 02, 2010 1:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://mountbladetrk.eniyiforum.net
MeDCeZiR
PvP Server 16.Seviye Üye
PvP Server 16.Seviye Üye
MeDCeZiR

Teşekkür : 104

MesajKonu: Geri: Pardus İşletim Sistemi   Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimeÇarş. Mart 31, 2010 7:14 pm

eline sağlık
cellat
PvP Server 6.Seviye Üye
PvP Server 6.Seviye Üye
cellat

Teşekkür : 22

MesajKonu: Geri: Pardus İşletim Sistemi   Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimeSalı Nis. 06, 2010 7:56 am

helal olsun
HaLiL
PvP Server 16.Seviye Üye
PvP Server 16.Seviye Üye
HaLiL

Teşekkür : 112

MesajKonu: Geri: Pardus İşletim Sistemi   Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimeSalı Nis. 06, 2010 12:52 pm

güzel paylaşım,.
-madrox-
PvP Server 13.Seviye Üye
PvP Server 13.Seviye Üye
-madrox-

Teşekkür : 84

MesajKonu: Geri: Pardus İşletim Sistemi   Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimeCuma Nis. 16, 2010 6:48 pm

paylaşım güzel saol
İron
PvP Server 17.Seviye Üye
PvP Server 17.Seviye Üye
İron

Teşekkür : 68

MesajKonu: Geri: Pardus İşletim Sistemi   Pardus İşletim Sistemi Icon_minitimeC.tesi Ekim 16, 2010 1:32 pm

Teşekkürler..
http://oyun-cehennemi.soglam.net/

Pardus İşletim Sistemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TURKIX isletim sistemi
» İşletim Sistemi Nedir?
» İşletim Sistemi Nedir?
» 2010 ÖSS Sistemi (YGS VE LYS)
» Modul Sistemi nedir?