Pvpserverler I Private serverler I Pvp server I Pvpciyiz.biz I Metin2
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sbs Nedİr..?

5 posters
YazarMesaj
SaNcArHaN
PvP Server Admin
PvP Server Admin
SaNcArHaN

Teşekkür : 290

Sbs Nedİr..? Empty
MesajKonu: Sbs Nedİr..?   Sbs Nedİr..? Icon_minitimeÇarş. Mart 17, 2010 11:23 am

Sbs Nedİr..?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), OKS yerine uygulanmaya Başlatigi yeni sistem kapsamındaki Seviye Belirleme Sınavı'nın (SBS) hazırlandi

SBS, 2008'den itibaren haziran ayı içinde ders yılı bitiminden sonra gerçekleştirilecek. Bu eğitim-öğretim yılında son kez uygulanacak OKS ise 8 Haziran 2008'de yapılacak.

Taslak yönergeye göre, ilköğretim 6. ve 7. sınıflar için uygulanacak SBS, 2008 yılından itibaren uygulanmaya başlandi Sınav, eğitim-öğretim yılı sonunda gerçekleştirilecek. Öngörülen takvime göre, ilköğretim 6. sınıflar 22 Haziran 2008, ilköğretim 7. sınıf öğrenciler 29 Haziran 2008 tarihinde SBS'ye girecek.

-SORULAR-

SBS'de yöneltilecek soruların ''bilgiyi değil, bilgiyi kullanmaya ölçen'' sorulardan oluşması hedefleniyor. Sorular, öğrenci hangi sınıfta okuyorsa o yılın müfredatından hazırlanacak.
İlköğretim 6. sınıflarda 80 soru
7. sınıflarda 90 soru yöneltilecek.

Bu eğitim-öğretim yılında ilköğretim 8. sınıf öğrencileri için son kez yapılacak OKS ise 8 Haziran 2008 Pazar günü gerçekleştirilecek ve yine 100 soru sorulacak.

-''SINIF PUANI'' NASIL HESAPLANACAK?-

Değerlendirme, ilköğretim 6. 7. ve 8. sınıf öğrencileri için ''sınavın yüzde 70'i, yıl sonu başarı puanının yüzde 25'i ve yöneltme ve davranış puanının yüzde 5'i'' alınarak yapılacak. Bu şekilde hesaplanacak puanlardan ilköğretim 6. sınıflar için yüzde 25'i, ilköğretim 7. sınıflar için yüzde 35'i ve ilköğretim 8. sınıflar için de yüzde 40'ı alınarak toplam bir puan ortaya çıkacak. ''Sınıf puanı'' olarak isimlendirilecek bu puan, fen, anadolu ve diğer liselere yerleştirmede esas alınacak.

Tercih başvuruları OKS'de olduğu gibi sonuçlar açıklandıktan sonra alınacak. Yeni sistemde, OKS'de hesaplanan Matematik-Fen ile Türkçe-Matematik puan türleri yerine tek bir puan türü getirilecek. Öğrenciler Sosyal Bilimler liselerine de Fen liselerine de Anadolu liselerine de tek puan türünden girecek.

-BAŞVURULAR-

MEB, SBS'ye başvurular için yeni bir uygulama da başlatacak. 2008 yılında yapılacak SBS'nin başvuru takviminin 2008 Nisan ayında basladi

Sınava girecek öğrenciler bankaya para yatıracak. Para yatıran öğrenciler sınava başvurmuş sayılacak. Başvuru ücretleri Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank'a yatırılacak.

-ZORUNLU DEĞİL-

SBS'ye isteyen öğrenciler katılacak, tüm öğrencilere katılmaları tavsiye edilecek. SBS'ye girecek öğrencilerin yaşlarının küçük olmasından dolayı bu öğrencilere sınava giriş yerleriyle ilgili olarak kolaylık sağlanacak. Öğrencilerin uzak mesafelerde sınava katılmamaları için SBS'ler il merkezlerinin yanı sıra ilçelerde de gerçekleştirilecek.

-ÖZEL OKULLAR-

Özel okullarda okumak isteyen öğrenciler, bu eğitim-öğretim yılında son kez yapılacak OKS'ye başvuracaklar. Özel okul öğrencileri 6. ve 7. sınıflar için gerçekleştirilecek SBS'ye girebilecekler.

Türkiye Özel Okullar Birliği'nin talep etmesi halinde, özel okullar için ayrı bir sınav düzenlenebileceği bildirildi.
http://mountbladetrk.eniyiforum.net
İron
PvP Server 17.Seviye Üye
PvP Server 17.Seviye Üye
İron

Teşekkür : 68

Sbs Nedİr..? Empty
MesajKonu: Geri: Sbs Nedİr..?   Sbs Nedİr..? Icon_minitimeÇarş. Mart 17, 2010 5:26 pm

teşekkürler..
http://oyun-cehennemi.soglam.net/
SaNcArHaN
PvP Server Admin
PvP Server Admin
SaNcArHaN

Sbs Nedİr..? Empty
MesajKonu: Geri: Sbs Nedİr..?   Sbs Nedİr..? Icon_minitimeÇarş. Mart 17, 2010 5:34 pm

Birşey Değil..
MeDCeZiR
PvP Server 16.Seviye Üye
PvP Server 16.Seviye Üye
MeDCeZiR

Teşekkür : 104

Sbs Nedİr..? Empty
MesajKonu: Geri: Sbs Nedİr..?   Sbs Nedİr..? Icon_minitimeÇarş. Nis. 07, 2010 9:49 am

ellerine sağlık
HaLiL
PvP Server 16.Seviye Üye
PvP Server 16.Seviye Üye
HaLiL

Teşekkür : 112

Sbs Nedİr..? Empty
MesajKonu: Geri: Sbs Nedİr..?   Sbs Nedİr..? Icon_minitimeSalı Nis. 13, 2010 11:32 am

paylaşım için saol.
SaNcArHaN
PvP Server Admin
PvP Server Admin
SaNcArHaN

Sbs Nedİr..? Empty
MesajKonu: Geri: Sbs Nedİr..?   Sbs Nedİr..? Icon_minitimeSalı Nis. 13, 2010 5:35 pm

Yorumlar için sağolun
federer422
PvP Server 9.Seviye Üye
PvP Server 9.Seviye Üye
federer422

Teşekkür : 20

Sbs Nedİr..? Empty
MesajKonu: Geri: Sbs Nedİr..?   Sbs Nedİr..? Icon_minitimeC.tesi Tem. 17, 2010 8:26 pm

Very Happy teşekkürler..güzel paylaşım

Sbs Nedİr..?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Flood Nedir?
» esneklik nedir
» Flood Nedir?
» ağırlık nedir
» Flood Nedir?