Pvpserverler I Private serverler I Pvp server I Pvpciyiz.biz I Metin2
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

4 Maymun

YazarMesaj
Personel01
PvP Server 10.Seviye Üye
PvP Server 10.Seviye Üye
Personel01

Teşekkür : 25

4 Maymun Empty
MesajKonu: 4 Maymun   4 Maymun Icon_minitimeCuma Tem. 16, 2010 7:54 am

4 maymun bir gün çalışıp 1 çuval muz topluyorlar.Muzları paylaştırmayı düşünüyorlar ancak gece oldugu için bu işi sabaha bırakmaya karar veriyorlar ve yatıyorlar.

1.maymun gece uyanıyor ve acıktığını farkediyor ve nasıl olsa sabah muzları paylaştıracağız diyerek çuvaldaki muzları boşaltıyor 4 e bölüyor ama 1 muz artıyor kendi payına düşen miktarı ve artan 1 muzu yiyip yatıyor.

Daha sonra 2. maymun uyanıyor ve acıktığını farkediyor ve nasıl olsa sabah muzları paylaştıracağız diyerek çuvalda kalan muzları boşaltıyor 4 e bölüyor ama 1 muz artıyor kendi payına düşen miktarı ve artan 1 muzu yiyip yatıyor.

Ardından 3. maymunda uyanıyor ve o da muzları 4 e bölüyor ve yine 1 muz artıyor.O da payına düşen ( 4 de 1) lik kısımla artan 1 muzu afiyetle yiyor.ve sabah oluyor.Tabiki hiçbirinin birbirinden haberi yok.Kimsede söylemiyor gece ben kalktım yedim filan diye.Çuvaldaki muzu boşaltıyorlar ve 4 e bölüyorlar ve yine 1 muz artıyor herkes payına düşen miktarı alıyor, artan 1 muz ise gece kalkmayan 4. maymuna veriliyor.

Sorular;

1-Çuvalda en az kaç tane muz vardır? (Türevleri üretilebilen bir cevap oldugu için en az)

2-Maymunların her biri kaçar muz yemiştir?

4 Maymun
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» peri ve maymun
» maymun zindanından bir görüntü